ВО "Свобода"

ENG

15 червня
Більшість Вінницької облради зірвала ініціятиву "Свободи" щодо вшанування героїв національно-визвольних змагань
Більшість Вінницької облради зірвала ініціятиву "Свободи" щодо вшанування героїв національно-визвольних змагань

15 червня 2018 року на засіданні Вінницької обласної ради провладна більшість зірвала питання "Про вшанування пам'яті героїв національно-визвольних змагань". Під час голосування цього питання не було кворуму.

Цей проєкт рекомендував піднімати на адміністративному будинку Вінницької обласної ради, а також на будівлях, у яких розміщуються органи місцевого самоврядування, революційний червоно-чорний прапор ОУН у певні дати, пов'язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам'яті героїв.

Під час розгляду цього питання депутат від "Свободи" Валерій Скрипченко виступив з трибуни перед депутатським корпусом: "Я дуже багато хотів сказати про історію червоно-чорного прапора та не знаю, чи всі присутні будуть слухати. Одне я скажу точно, що кожна нація, яка бореться за свою незалежність має прапор державний та прапор революційний. Наш державний прапор з князівських часів ‒ синьо-жовтий стяг Володимира. Але коли ми не мали державности, то українці використовували революційний червоно-чорний стяг. Саме під червоно-чорним прапором боролися у роки Другої світової війни проти нацистської навали та проти совєцько-сталінського союзу. Цей прапор майже став історією, але українці знову підняли червоно-чорний прапор під час Революції гідности. І знову таки з червоно-чорним вони пішли на фронт відбивати російську навалу".

Після виступу Валерія Скрипченка 25 осіб депутатського корпусу з 84 проголосували за це рішення. Депутати-свободівці наполягали повторно повернутися до голосування, але за другої спроби воно також не було підтримане.

Зрештою, голова постійної комісії з питань законности, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльности свободівець Андрій Вигонюк звернувся до голови облради з вимогою переєструвати депутатів у залі, яких з необхідних 43 виявилося 36. Тож голова комісії з питань законности наголосив, що сесія є неправомочною і потрібно її закривати, а зірване питання вважати таким, яке не відбулося та перенести на наступну сесію.

Провладна більшість зірвала не тільки питання вшанування героїв національно-визвольних змагань. Вони зірвали також низку важливих питань, зокрема звернення до керівництва держави щодо прийняття антиолігархічного пакету докорінних перетворень та щодо розроблення та прийняття проєкту Державної програми забезпечення житлом дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

Відео: youtube.com.

Прес-служба ВО "Свобода"