ВО "Свобода"

ENG

4 червня
"Свобода" вимагає припинити дискредитацію відзнаки "За заслуги перед Вінниччиною"
"Свобода" вимагає припинити дискредитацію відзнаки "За заслуги перед Вінниччиною"

4 червня 2018 року під час засідання комісії з відбору кандидатур для відзнаки "За заслуги перед Вінниччиною" перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко відмовився вести засідання згідно з положенням про комісію та ганьбив статус учасників російсько-української війни.

До розгляду було запропоновано 29 кандидатур, серед яких обласними органами влади та громадськими формуваннями запропоновано кандидатури гідних громадян різних професій, які згідно з поданими біографіями беруть активну участь у розвитку місцевих громад, 10 учасників бойових дій, більшість з поданих кандидатур досі виконують обов'язок на передовій! Цьогоріч заплановано нагородити мінімум 12 осіб. Попередньо кількість осіб заплановано збільшити. Андрій Гижко та представники депутатської більшості в комісії відмовилися нагороджувати учасників бойових дій, аби зберегти квоту нагородження для депутатів та чиновників. Аргументували він це доволі дивно: "Це їхня професія, вони просто виконують свою роботу, яка різниця між ними та иншими професіями… Їх усіх треба перевіряти в СБУ, чим вони насправді займались в АТО… Ще треба довести, що вони вчиняли там подвиг, а не ховались в тилу…" тощо.

Під час перших спроб голосувати було підтримано кандидатуру начальника управління персоналу-заступника начальника штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ (подано Вінницькою ОДА) та не підтримано кандидатуру бійця-фельдшера, що нині бореться на передовій (внесені громадською організацією), попри відсутність будь-яких зауважень до поданої кандидатури. Такий підхід обурив притомних депутатів, які відмовились приймати подальшу участь у засіданні.

Крім того, всупереч пункту 6 положення про обласну відзнаку, облдержадміністрація внесла п'ять кандидатур до переліку претендентів, попри дозволену положенням одну. Андрій Гижко відмовився знімати з розгляду таку "оптову подачу", всупереч пункту 10 положення про відзнаку.

Під час чинної російсько-української війни в першу чергу ми зобов'язані берегти та відзначати людей, які готові життя віддати за право українців жити, професійно зростати та мати власну державу!

Ми засуджуємо такий аморальний підхід влади та розцінюємо такі дії як спробу поділу учасників російсько-української війни на "своїх" та "чужих", під час засідання неодноразово владою проігноровано умови проведення конкурсу та висловлено образи на адресу військових.

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"