ВО "Свобода"

ENG

26 квітня
За ініціятиви "Свободи" Вінницька райрада підніматиме червоно-чорний прапор
За ініціятиви "Свободи" Вінницька райрада підніматиме червоно-чорний прапор

26 квітня 2018 року чергова сесія Вінницької районної ради ухвалила рішення вивішувати революційний прапор ОУН у дні пам'ятних дат національно-визвольної боротьби українського народу.

Голова фракції свободівців Володимир Болебрух зазначив: "Це крок до відновлення історичної справедливости в нашому краї. Ми є першою місцевою радою на Вінниччині, яка проголосувала за цю ініціятиву".

"Настав час, коли нарешті бандерівський стяг боротьби українського народу за свою свободу та незалежність буде вшановано на офіційному рівні", ‒ прокоментував свободівець, голова постійної комісії з питань депутатської діяльности, етики, гласности, діяльности рад, органів місцевого самоврядування, законности та правопорядку Борис Саюк.

Після голосування депутат-свободівець Віталій Бондар прокоментував: "Червоно-чорний стяг ‒ це не просто прапор, а символ нашого духу. Коли бачиш цей стяг - відчуваєш гордість та духовне піднесення, оскільки розумієш, що з цим прапором наші славні предки йшли у бій проти ворогів".

Зазначимо, що територія Вінницького району входила до структурної одиниці ОУН-УПА "УПА-Південь" у воєнний округ "Вінниця". Станом на осінь 1944 року у групі "УПА-Південь" перебувало до 6 тисяч озброєних вояків, які активно проводили військові операції на території Вінницького району.

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"