ВО "Свобода"

ENG

15 березня
У Калинівській міськраді провладна більшість не підтримала звернення "Свободи" щодо відставки Арсена Авакова
У Калинівській міськраді провладна більшість не підтримала звернення "Свободи" щодо відставки Арсена Авакова

15 березня 2018 року на черговій сесії Калинівської міської ради провладна, "промерська" більшість Анатолія Шамалюка не підтримали звернення до Президента та Верховної Ради України щодо відставки міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. Цю ініціативу в раду подали депутати від ВО "Свобода".

Звернення зачитав голова фракції свободівців Володимир Павлюк: "Уже чотири роки триває розв'язана з зовні війна на сході нашої держави яка забрала тисячі життів наших героїв.

У тих хто побував на війні та відчув на собі всі її "принади" з'явилось загострене відчуття справедливості, тому учасники бойових дій, завжди там де проходять акції за зміни на краще в нашій з Вами Україні.

Так, 03 березня 2018 року Національна поліція України та Національна гвардія України, за наказом Міністра внутрішніх справ України А. Авакова, ліквідували наметове містечко, що було розташоване на вул. Грушевського біля українського Парламенту.

Формальною підставою для резонансних подій стала ухвала слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 2 березня 2018 року про проведення огляду у наметовому містечку з метою відшукання осіб, причетних до злочину, а також речей і документів, що мають значення для розслідування кримінального провадження.

Уповноважений Верховної ради з прав людини, заявила, що в діях правоохоронців вбачається низка грубих порушень прав людини, гарантованих Конституцією України, зокрема:

- права на мирне зібрання, адже ухвала суду не передбачала припинення зібрання; відповідно до стандартів дії правоохоронців мають бути спрямовані на локалізацію порушника громадського порядку, а не мирного зібрання в цілому;

- права на свободу слова, оскільки щонайменше троє журналістів заявили про перешкоджання їхній діяльності та отримання тілесних ушкоджень з боку правоохоронців;

- права не бути підданим нелюдському поводженню (щонайменше 19 осіб отримали серйозні травми голови, опинились у лікарні з черепно-мозковими травмами), а також поводженню, що принижує людську гідність;

- права на особисту свободу, оскільки велику кількість людей було безпідставно затримано на тривалий час.

Звертаємо особливу увагу на те, що відбулось грубе порушення Закону України "Про Національну поліцію", яким поліцейському заборонено наносити удари по голові, шиї, ключичній ділянці, статевих органах, попереку (куприку) і в живіт.

Ставитися до мотивів, цілей та характеру протесту біля Верховної Ради можна по-різному, але розгін наметового містечка ‒ це відверта спроба реанімувати старі правила поведінки правоохоронців, в якій під красивим гаслом "оновлення поліції" проступає зневага до людини та її основоположних свобод.

Право на мирні зібрання ‒ одна з основних свобод, яку українці відстояли під час Революції Гідності.

Громада Калинівки мобілізувала не одну сотню наших земляків на боротьбу з агресором, багато з яких віддали своє життя за визволення нашої країни.

Як представники громади на території якої дислокується підрозділ Національної Гвардії ми дуже добре усвідомлюємо яких великих зусиль вартувало відновлення довіри і поваги в нашому суспільстві до правоохоронців після подій Революції Гідності і не можемо бути байдужими до безвідповідальних наказів посадових осіб направлених на заохочування незаконних дій підлеглих. Ми вимагаємо всебічного та ґрунтовного розслідування протиправних дій працівників правоохоронних органів, та розглянути питання відставки Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова за діяльність направлену на дискредитацію правоохоронних органів".

На жаль, для підтримки цієї ініціативи не вистачило лише одного голосу.

Голова Калинівської міської "Свободи", учасник російсько-української війни Костянтин Васюк так прокоментував ці дії: "Ми чітко сьогодні побачили, що більшість депутатів міськради не є з народом та пасивно підтримують злочинні дії Арсена Авакова. Цей міністр не має права бути в уряді нашої держави. Побиття воїнів є нахабною та цинічної операцією. Він чітко розумів, що він робить".

З повагою, Віталій Казаков заступник голови Вінницької ОО ВО "Свобода", помічник-консультант народного депутата України Ю. В. Левченка