ВО "Свобода"

ENG

13 березня
Вінницькі свободівці та громадські активісти вшанували Героя України Дмитра Чернявського
Вінницькі свободівці та громадські активісти вшанували Героя України Дмитра Чернявського

13 березня 2018 року у Вінниці на Європейській площі біля пам'ятника Героям небесної сотні "Свобода", "Студентська Свобода", "Яворина", "Моноліт" та небайдужі громадяни вшанували загиблого голову прес-служби Донецької обласної "Свободи", Героя України Дмитра Чернявського.

"Дмитро був з тих молодих людей, хто бачив своє майбутнє в Україні та жертовно за неї боровся. Бо він знав, що тільки так можна змінити свою Батьківщину, тільки так ми її побудуємо великою та могутньою", ‒ прокоментувала голова Вінницької обласної "Яворини" Олена Козаченко.

Голова Вінницької міської "Студентської Свободи" Василь Луцик зазначив: "Дмитро Чернявський став першої жертвою російсько-української війни. Він завжди думав про когось иншого. У той день він віддав свій бронежилет своєму побратимові.

Ми в жодному разі не маємо падати духом і мусимо пам'ятати про його чин, який він здійснив для нашого кращого спільного майбутнього. Вірю, що настане день і ми повернемо наші українські землі і зможемо помститися кожному ворогові нашої держави, який знищував наші міста і села".

Нагадаємо, 13 березня 2014 року в Донецьку на проукраїнський мітинг зібралося близько десяти тисяч учасників. Дмитро Чернявський був добровольцем у місцевій самообороні, яка охороняла учасників мітингу за єдність України. Після завершення мітингу група озброєних проросійських сепаратистів напала на його учасників. Свободівець загинув від ножового поранення, захищаючи відхід мирних демонстрантів.

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"