ВО "Свобода"

ENG

23 лютого
"Свобода" на сесії Вінницької міськради ініціювала використання червоно-чорного прапора ОУН у визначні дати
"Свобода" на сесії Вінницької міськради ініціювала використання червоно-чорного прапора ОУН у визначні дати

23 лютого 2018 року на черговій сесії Вінницької міської ради Дмитро Уманець від імени депутатів-свободівців зачитав звернення щодо використання у Вінниці червоно-чорного прапора ОУН у визначні дати.

Він наголосив: "Червоно-чорний стяг ‒ це символ боротьби української нації. Під цим прапором ішли у бій наші предки проти ворогів. Він для нас по суті своїй є священним.

Розуміючи істинну ідеологію червоно-чорного стяга ‒ прапора країни, свободівці пропонують підняття біля будівлі Вінницької міської ради, а також на приміщеннях, в яких розміщуються підприємства, установи, організації Вінницької міської ради, на мостах міста, а також комунальному транспорті міста, революційного прапора ОУН у певні дати, пов'язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам'яті національних героїв, в тому числі героїв Небесної сотні та героїв московсько-української війни".

У зверненні зазначено, що на знак ушанування пам'яти героїв національно-визвольних змагань революційний прапор ОУН піднімається в траурному оформленні ‒ у цьому разі до верхньої частини древка або флаґштока прапора прикріплюється чорна стрічка.

Також пропонується рекомендувати керівникам підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, громадських об'єднань Вінниці вивішувати революційний прапор ОУН на будівлях у дні:

1 січня ‒ день народження голови Проводу ОУН Степана Бандери, 3 лютого ‒ день створення ОУН, 18-20 лютого ‒ дні жалоби за Героями Небесної Сотні, 5 березня ‒ день смерті Романа Шухевича, 21 травня ‒ День пам'яті жертв політичних репресій, 14 червня ‒ день народження першого голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця, 30 червня ‒ Проголошення Акту відновлення Української держави й день народження генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА, Романа Шухевича, 30 липня ‒ створення Української Військової Організації, а також на свято Героїв 23 травня і в День захисника України 14 жовтня.

Цей перелік дат не є вичерпним, і революційний прапор ОУН може бути вивішено і в инші дати.

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"