ВО "Свобода"

ENG

5 лютого
Вінницькі свободівці пікетували консульство Польщі через антиукраїнські дії польської влади
Вінницькі свободівці пікетували консульство Польщі через антиукраїнські дії польської влади

5 лютого 2018 року активісти ВО "Свобода" пікетували Генеральне консульство Республіки Польща в Вінниці на знак протесту проти ухвалення польським Сеймом і Сенатом змін до закону про Інститут національної пам'яти Польщі, що принижують українську національну гідність і передбачають кримінальне переслідування за бандерівську ідеологію.

Учасники пікету вимагали недопустити набрання чинности антиукраїнських змін до законодавства Польщі. Свободівці передали звернення представникам польської дипломатичної установи.

Під час акції депутат Вінницької обласної ради від ВО "Свобода" Валерій Скрипченко заявив, що українці не дозволять ображати своїх національних героїв. Він зазначив, що законопроєкт про зміни до закону про Інститут національної пам'яти Польщі є неприйнятним та зачіпає національну гідність українців.

"Україна тримає щит проти російського агресора та захищає терени Европи проти ординської навали, це й у інтересах самої Польщі. Але що ми бачимо зараз? Їхня влада у цей скрутний для нас час, використавши безхребетність нашої влади, намагається вказати, яку історію ми маємо вивчати та яких героїв нам шанувати. Це однозначно є втручанням у наші внутрішні справи. На постатях Шухевича, Бандери та чину ОУН-УПА сформувалася велика когорта патріотів, які зараз зі зброєю в руках боронять свою Батьківщину від московської навали.

Ми надіємось, що все ж таки керівництво нашого західного сусіда схаменеться та сприйме заклики української громади. Нам варто займатися спільно більш суттєвою справою ‒ це створення Балто-Чорноморського союзу, який має стати противагою Москві", ‒ зазначив депутат-свободівець.

Заступник голови Вінницької обласної "Свободи" Віталій Казаков після того, як він передав звернення польській дипустанові зазначив: "Ми прийшли донести позицію українських націоналістів. Через дипустанову звернулися до Президента Польщі, Сенату та Сейму із тим, щоби цими діями вони не псували відносини між нашими державами. Адже у час, коли наші хлопці гинуть захищаючи всю Европу від російської агресії, влада Польщі як мінімум веде себе некоректно.

У нас свої герої, у поляків свої. І втручання в наші внутрішні справи − це порушення з боку польського керівництва. До речі, польська інтелігенція виступила проти "антибандерівського" закону, бо вважає, що лізти в чужу історію ‒ не демократично.

Ми розраховуємо на те, що влада Польщі почує позицію української громади та погодиться із тим, що Бандера і Шухевич були і є українськими героями. Вони боролися за нашу державу.

Ми сподіваємось, що польське керівництво зверне увагу на позицію українців, бо наразі саме наші воїни кладуть свої голови на сході країни у боротьбі з московським агресором. Нагадуємо, що російський агресор був окупантом і для поляків. Розраховуємо, що рішення стосовно "бандеризму" буде скасовано і між нашими державами знову будуть нормальні стосунки".

Нагадаємо, що 5 лютого народні депутати України від ВО "Свобода" спільно з представниками в парламенті "Національного корпусу" зареєстрували проєкт Постанови Про Звернення Верховної Ради України до Президента, Сейму та Сенату Республіки Польща. Націоналісти пропонують українському парламенту засудити польський законопроєкт про внесення антиукраїнських змін до Закону про Інститут національної пам'яти Польщі, який передбачає кримінальне переслідування за "бандерівську ідеологію". Націоналісти передали текст відповідного проєкту Постанови Голові Верховної Ради України Андрієві Парубію. Очільник українського парламенту пообіцяв, що запропонований націоналістичними політсилами проєкт постанови на пленарному засіданні ВРУ у вівторок, 6 лютого, буде розглянуто передусім. Детальніше: svoboda.org.ua

Націоналісти також пікетували инші дипломатичні установи Польщі по всій Україні. Детальніше: svoboda.org.ua

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"