ВО "Свобода"

ENG

29 січня
У Вінниці "Свобода" з иншими націоналістами провели смолоскипний хід до Дня героїв Крут
У Вінниці "Свобода" з иншими націоналістами провели смолоскипний хід до Дня героїв Крут

29 січня 2018 року ВО "Свобода", Національний корпус, Правий сектор провели у Вінниці традиційний смолоскипний марш в пам'ять про подвиг героїв Крут. Націоналісти вирушили зі смолоскипами, державними і партійними прапорами від Вежі центральною вулицею Соборною до пам'ятника Українським Січовим стрільцям і воякам ОУН-УПА.

Учасники тримали в руках банери "Крути. Вони боролись, щоб ми перемогли!", "Геть московських попів з Вінниччини", "За мертвих, живих і ненароджених".

Наприкінці маршу відбувся мітинг. Голова Вінницької обласної "Свободи" Олексій Фурман зазначив: "По подіях тих років можна провести аналогію і подивитися на новини сьогодення. Битва під Крутами ‒ це вияв героїчного духу українців. Після неї багато тодішніх сучасників зрозуміли, хто насправді є окупантом. Пам'ять про битву біля станції Крути запалює наші серця любов'ю до України, і дасть сили захистити її у нинішній складний час.

Герої-крутянці зуміли тоді зупинити добре озброєну екіпіровану, чисельну армію. Герої Крут зуміли серед лав більшовицької армії посіяти паніку та зневіру у своїх силах. Проте тодішнє керівництво Української Держави змарнували свої можливості.

"Наше завдання тепер, ось той фронт взагалі відсунути. Викинути з української території і відновити територіяльну цілісність нашої з вами держави. І тому ми мусимо пам'ятати чин крутянців, ми повинні пам'ятати чин Української Повстанської Армії, безумовно чин Героїв Небесної сотні і тих воїнів, які нині обороняють українські кордони", ‒ зазначив заступник голови з питань національної Вінницької обласної "Свободи" Сергій Бінцаровський.

Наприкінці мітингу свободівці та инші націоналісти виконали державний славень.

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"