ВО "Свобода"

ENG

5 листопада 2017
Свободівець Володимир Зарічанський привітав зі святом працівників культури
Свободівець Володимир Зарічанський привітав зі святом працівників культури

5 листопада 2017 року напередодні свята працівників культури та аматорів народного мистецтва у Соболівському сільському Будинку культури на Тепличчині депутат Вінницької обласної ради від ВО "Свобода" Володимир Зарічанський та місцеві свободівці Наталія і Андрій Муравинці привітали та переглянули їхню нову роботу ‒ виставу Степана Васильченка "На перші гулі".

"Гра акторів просто заворожувала, ніби переносишся із глядацької зали до реальних подій, які відбуваються на сцені. Зрозуміло, що за легкістю сприйняття вистави стоїть важка та клопітка робота як режисера театру Людмили Терещук, так і самих акторів", ‒ зазначив Володимир Зарічанський.

Також він подякував за багаторічну сумлінну працю, збереження культурної спадщини, популяризацію народної творчости, високий професіоналізм та з нагоди професійного свята вручив народному аматорському драматичному колективу подяку та подарунки. Побажав: "Нехай ніколи не згасає творчий вогник у ваших серцях! Ви ті, хто присвятив себе благородній справі ‒ зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу. Ви даруєте людям радість, несете культуру до кожного серця, кожної душі, водночас своєю плідною творчою працею звеличуєте рідну Україну".

Завжди насиченою є робота народного аматорського театру під керівництвом Людмили Терещук, яка все своє життя віддала культурі, у листопаді цього року колектив знову має підтвердити звання "Народний".

Громада вважає рік створення свого театру ‒ 1918, тому для Соболівського СБК наступний рік буде ювілейним. Мабуть це єдине село, яке має свою столітню історію театру.

П'єси тоді ставили в довгому сараї, що слугував клубом і розташовувався на подвір'ї місцевої школи №2, потім перебралися в костьол, який довгий час теж був клубною установою. Здійснював ті постановки ветеринарний лікар села Леонід Чернявський.

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"