ВО "Свобода"

ENG

18 липня 2017
Депутати "Свободи" у Вінницькій облраді не підтримали ініціятиву "Самопомочі" надати 10 га землі московській церкві
Депутати "Свободи" у Вінницькій облраді не підтримали ініціятиву "Самопомочі" надати 10 га землі московській церкві

18 липня 2017 року на позачерговій сесії депутати-свободівці виступили проти надання 10 гектарів землі під чоловічий монастир Українській православній церкві Московського патріярхату в Шаргородському районі. Це рішення протягували депутати від "Самопомочі", "БПП-Солідарність", "Радикальної партії Олега Ляшка" та "Опозиційного блоку".

"Свобода" у Вінницькій облраді наголосила, що УПЦ МП є відділом духовної пропаганди московського агресора. Також націоналісти нагадали, що чимало українських воїнів, які воюють на Донбасі, досі не отримали обіцяних їм земельних ділянок у тому краю.

Під час розгляду питання депутати-свободівці зауважили, що така ідея ‒ це співпраця з "русскім міром". "Цей проєкт звернення дволикий, оскільки тут йдеться, що це сприяє духовному розвитку, проте насправді підтримує розбудову агентурної ефесбешної мережі Гундяєва.

Неодноразово було зафіксовано, що священики УПЦ МП здійснюють пропагандистську духовно-підривну діяльність проти нашої держави.

Згадаймо факт зневаги митрополитом МП Онуфрієм загиблих українських бійців, коли на урочистому засіданні Верховної Ради України, присвяченому 70-й річниці перемоги над нацизмом в Европі, Президент України зачитував прізвища 21 бійця, котрі за участь в російсько-українській війні отримали звання Героя України, серед них 10 ‒ посмертно, а представники УПЦ МП на чолі з її предстоятелем Онуфрієм демонстративно продовжували сидіти, хоч всі присутні, навіть запрошені на засідання іноземні гості, встали і привітали героїв оплесками.

У Донецькій та Луганській області представники цієї церкви підтримують сепаратистів та військових Російської Федерації. Дійшло до зухвальства, що просто кров закипає у жилах. За даними Мінкульту, митрополит Луганський і Алчевський УПЦ МП Митрофан (Юрчук) взяв участь у формуванні однієї зі структур терористів "ЛНР".

Також хотів би відмітити, що багатьом українським захисникам не надали обіцяних їм земельних ділянок на Шаргородщині. Тобто для московського агресора земля є, а для українських захисників немає?

Тому ми вимагаємо припинити маніпулювати колегами з инших фракцій та не голосувати за це питання", ‒ зазначив свободівець Тарас Фурман.

Під час голосування було помічене кнопкодавство представників БПП. На що свободівці зробили зауваження та вимагали покарати винуватців. Після тривалих дискусій та перипетій, на жаль, депутати від "Самопомочі", "БПП-Солідарність", "Радикальної партії Олега Ляшка", "Опозиційного блоку" таки проголосували за надання землі московській церкві.

Відео: youtube.com.

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"