ВО "Свобода"

ENG

18 липня 2017
"Свобода" у Вінницькій облраді вимагає покарати винних у купівлі комп'ютерів за завищеними цінами
"Свобода" у Вінницькій облраді вимагає покарати винних у купівлі комп'ютерів за завищеними цінами

18 липня 2017 року на сесії Вінницької обласної ради депутат від ВО "Свобода" Валерій Скрипченко звернувся до голови ОДА та голови облради щодо покарання винних у закупівлі оргтехніки та комп'ютерної техніки для освітніх закладів за завищеними цінами. Це вже не вперше свободівці звертають увагу на цю проблему.

Нагадаємо, з ініціятиви депутатів від ВО "Свобода" у семи районах Вінниччини було викрито закупівлю комп'ютерної техніки за завищеними цінами (детальніше vinnytsya.svoboda.org.ua).

Валерій Скрипченко у зверненні зазначив: "Комісія Департаменту освіти і науки облдержадміністрації відповідно до наказу "Про створення комісії щодо постачання комп'ютерного обладнання у загальноосвітні навчальні заклади освіти області у 2016 році" провела порівняння специфікацій комп'ютерної техніки відображених у документах під назвою "видаткова накладна" закупленої відділами освіти Жмеринської, Хмільницької, Чернівецької та Мурованокуриловецької райдержадміністрацій у 2016 році з інформацією компаній-виробників ноутбуків "Dell", "Acer" та "Asus". На підставі серійних номерів комісія встановила значні розбіжності, а саме невідповідність встановлених процесорів до заявлених у специфікаціях видаткових накладних.

Просимо Вас терміново взяти під контроль це питання та доручити головам відповідних райдержадміністрацій та Департаменту освіти й науки Вінницької ОДА провести у постачальників заміну поставлених ноутбуків на зазначені у специфікаціях або ж повністю повернути витрачені б'юджетні кошти.

Йдеться про 16 ноутбуків у Жмеринському районі (постачальник ФОП Власюк Василь Трохимович), 16 ноутбуків у Хмільницькому районі (постачальник ФОП Власюк Євген Васильович), 18 ноутбуків у Мурованокуриловецькому районі (постачальник ФОП Власюк Євген Васильович та ФОП Скакодуб Ольга Петрівна) та 10 ноутбуків у Чернівецькому районі (постачальник ФОП Власюк Василь Трохимович).

Крім того, відповідно до типового "Положення про відділ освіти районної державної адміністрації", начальник відділу освіти райдержадміністрації "здійснює керівництво відділом освіти, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльности".

Особа, яка призначається на посаду начальника відділу освіти, повинна мати високі моральні якості, організаторські здібності, вищу педагогічну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціяліста, вільно володіти сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями.

На жаль, очільниця відділу освіти Жмеринської РДА пані Цимбал та очільник відділу освіти Хмільницької РДА пан Жук неспроможні забезпечити повноцінний навчальний процес та ефективно розпорядитися коштами, що спрямовані на закупівлю оргтехніки. Тож вимагаємо невідкладно доручити головам відповідних райдержадміністрацій та Департаменту освіти й науки Вінницької ОДА звільнити цих осіб, у зв'язку з невідповідністю займаній посаді".

Відео: youtube.com.be.

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"