ВО "Свобода"

ENG

12 червня 2017
На Літинщині свободівці вшанували бійців УПА
На Літинщині свободівці вшанували бійців УПА

10 червня 2017 року в селі Микулинці Літинського району на Вінниччині місцева "Свобода" та громадські активісти вшанували полеглих бійців УПА-Південь та їхнього командувача Омеляна Грабця.

На місці загибелі упівців відбувся поминальний мітинг-реквієм. Голова Літинської "Свободи" Петро Пліщинський зазначив: "Полеглі тут бійці-упівці разом зі своїм командиром загинули за велику мету ‒ це побудова великої та могутньої, соціяльно та національно справедливої держави Україна. Давайте будемо пам'ятати чин повстанців та оберігати його в наших серцях".

Як відомо, 2010 року Вінницька обласна організація ВО "Свобода" спільно з ГО "Сокіл", "Студентською Свободою" встановили власними силами й коштом меморіяльну плиту біля пам'ятного хреста на місці останнього бою Грабця поблизу с. Микулинці Літинського району. 2013 року завдяки жителям села вдалося віднайти місце поховання героїв. Свободівці належно облаштували місце останнього спочинку повстанців.

Історична довідка: Омелян Грабець (псевдо "Батько"), полковник, командир групи УПА-Південь. Народився 1911 року в Новому Селі поблизу Чесанова Любачівського повіту на Холмщині (нині територія Польщі) у селянській родині. Навчався в гімназії в Перемишлі, член "Пласту" та ОУН. Політичний в'язень польського концтабору Береза Картузька (1935‒1936), студент у Празі (1936‒1937). Ув'язнений поляками 1939-го. Учасник похідних груп ОУН 1941-го, керівник групи. Обласний провідник ОУН Рівненщини (1941‒1942), Кам'янець-Подільщини (1942‒1943), з 1941 ‒ член Головного військового штабу ОУН, Провідник Генеральної округи ОУН на східноукраїнських землях. З 1943 року ‒ командир групи УПА-Південь на ОСУЗ, організатор відділів УПА-Південь у Хмельницькій, Вінницькій областях. Загинув 10 червня 1944 року в селі Микулинці Літинського району Вінницької области в бою з чисельнішими військами НКВД.

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"