ВО "Свобода"

ENG

3 квітня 2017
Свободівці у Вінницькій облраді ініцювали звернення щодо скасування абонплати за газ
Свободівці у Вінницькій облраді ініцювали звернення щодо скасування абонплати за газ

1 квітня 2017 року депутати Вінницької обласної ради від ВО "Свобода" зареєстрували проєкт рішення щодо скасування щомісячної абонплати за підключення до систем газопостачання. Націоналісти запропонували внести документ на розгляд сесії обласної ради.

Керівник депутатів-свободівців у Вінницькій облраді Олексій Фурман зазначив: "Депутатський корпус має реагувати на це неподобство і показати свою позицію ‒ досить грабувати українців! Вимагаємо негайно скасувати це ганебне рішення та відправити у відставку увесь склад Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Потрібно не зашморг на шиї українців затягувати, а паски на пузі олігархів".

У проєкті звернення Вінницької обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, висловлюється вимога негайно скасувати абонплату за газ як засіб збагачення олігархів за рахунок українців.

"Уряд Гройсмана вкотре обдурив українців, пообіцявши припинити цинічну практику постійного зростання тарифів на комунальні послуги. Проте, діючи в інтересах олігархів, яким і належать газорозподільчі компанії та більшість енергетичних підприємств, влада вирішила ще більше познущатися з українців.

З 1 квітня, за рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, усі споживачі змушені платити фіксовану плату за утримання газових мереж.

Під час засідання комісії 28 березня присутні представники приватних газорозподільних компаній не припиняли дякувати голові НКРЕКП Дмитру Вовку за ухвалене рішення, яке вдарить перш за все по кишенях простих громадян.

Попри хитромудрі маніпуляції влади з т.зв. "розщіпленням ціни", фахові розрахунки свідчать про те, що майже половині населення України доведеться платити за газ більше. Найбільше постраждають ті абоненти, які сезонно користуються газом ‒ наприклад, використовують його тільки влітку на дачі. Також постраждають ті люди, що мало споживають природній газ, не мають лічильників (для квартир без лічильників ціна газу підвищиться у 2-5 разів), хто споживає газ лише для приготування їжі, хто має велику кількість мешканців прописаних у будинку. Таких господарств в Україні понад 40%. У них плата може зрости в півтора або й більше разів.

Основний прибуток від підвищення цін отримають газорозподільчі компанії (облгази), 70% яких контролює олігарх, який перебуває в міжнародному розшуку, Дмитро Фірташ та його ділові партнери. Саме облгази будуть отримувати плату на утримання трубопроводів. За розрахунками того ж НКРЕКП, 2017 року запровадження абонплати принесе облгазам додаткового прибутку більше 15 млрд. грн за рахунок пересічних громадян! Але найголовніше ‒ це можливість для олігархів постійно отримувати прибуток від розподілення газу не залежно від того, користуються ним українці чи ні.

Родзинкою такого грабунку є зменшення нарахування субсидій, тому що згідно зі статтею 102 Бюджетного Кодексу, пільги та субсидії надаються лише на використання природнього газу. На послуги з розподілу газу пільги та субсидії чинними нормами закону не розповсюджуються. Такими діями влада знову дала зрозуміти, що для неї важливі інтереси олігархів, а не власного українського народу, 60 відсотків якого живе за межею бідності.

Вимагаємо негайно скасувати рішення, яким запроваджено щомісячну абонплату за підключення до системи газопостачання та відправити у відставку увесь склад Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг".

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"