ВО "Свобода"

ENG

16 березня 2017
Вінницька облрада підтримала свободівське звернення щодо розвитку українознавства
Вінницька облрада підтримала свободівське звернення щодо розвитку українознавства

16 березня 2017 року позачергова сесія Вінницької облради підтримала звернення до голови Вінницької облради та облдержадміністрації керівника фракції ВО "Свобода" Олексія Фурмана щодо розвитку українознавства у Вінницькій області.

За звернення проголосувало 53 депутата з 56 присутніх. Суть звернення полягає в тому, щоби забезпечити постійне викладання українознавства в системі освіти Вінниччини, створення посібників та підручників, створення відповідного структурного підрозділу при Вінницькій ОДА.

Олексій Фурман зазначив: "В умовах окупації Криму та початку війни з російським агресором на сході України ми не повинні забувати про збереження ідентичности української нації. Тому сьогодні надзвичайно актуальним є українознавство як фундамент світогляду українського народу. Ми маємо створити спеціяльний структурний підрозділ з українознавства. Тільки зусиллями органів влади, депутатів усіх рівнів, науковців, учителів, викладачів ми зможемо виховати нову генерацію громадян, які будуть українськими патріотами".

У тексті звернення зазначено:

"В умовах неоголошеної російсько-української війни на Донбасі й окупації Криму та частини Донецької та Луганської областей ми не повинні забувати про найголовніше ‒ збереження, подальший розвиток й утвердження української нації. І саме сьогодні українознавство як фундамент формування світогляду українського народу потребує належної підтримки з боку владних структур.

З метою організації та координації заходів щодо розвитку українознавства у Вінницькій області, керуючись статтею 13 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", прошу доручити Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, Комунальному вищому навчальному закладу "Вінницька академія неперервної освіти" розглянути та вирішити питання щодо:

- забезпечення постійного наукового та методичного супроводу викладання українознавства в системі освіти Вінниччини;

- створення підручників, посібників, навчально-методичних комплектів з українознавства для ЗНЗ (програми, тести, робочі зошити, ін.) із залученням провідних науковців та педагогів-практиків;

- створення у структурі Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації спеціального підрозділу (відділу), який би оперативно вирішував усі питання, пов'язані з розвитком українознавства як науки і навчальної дисципліни;

- утворення окремого структурного підрозділу (кафедри, центру) з українознавства на базі Комунального вищого навчального закладу "Вінницька академія неперервної освіти" для забезпечення систематичної професійної підготовки вчителів українознавства, проведення лекційної роботи, насамперед в системі післядипломної та неперервної освіти дорослих з українознавчої тематики.

Тільки спільними зусиллями органів влади, депутатів місцевих рад усіх рівнів, науковців, вчителів, викладачів ми забезпечимо виховання громадян-патріотів української держави".

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"