ВО "Свобода"

ENG

29 січня 2017
Вінницька обласна "Свобода" провела смолоскипний марш у пам'ять про героїв Крут
Вінницька обласна "Свобода" провела смолоскипний марш у пам'ять про героїв Крут

29 січня 2017 року Вінницька обласна "Свобода" спільно з громадськими активістами традиційно провела у Вінниці смолоскипний марш в пам'ять про подвиг героїв Крут. Побудувавши колону, активісти вирушили зі смолоскипами, державними і партійними прапорами від Вежі вулицею Соборною до пам'ятника Українським Січовим Стрільцям і воякам ОУН-УПА.

Учасники тримали плакати з написами: "Вшануймо героїв!", "За мертвих, живих і ненароджених!".

На мітингу виступив голова Вінницької обласної організації ВО "Свобода" Олексій Фурман, який зазначив: "На сьогодні дуже багато паралелей сучасности з подіями столітньої давности. Перша паралель - це молоді хлопці, які почали боронити Україну від військ Муравйова, так, як і сьогодніпрямо з Майдану йшли на війну. Друга паралель - це бездіяльність уряду.

Битва під Крутами - це вияв героїчного духу українців. Після неї багато тодішніх сучасників зрозуміли, хто насправді є окупантом і чого чекати від Росії. Нехай пам'ять про битву біля станції "Крути" наших трьохсот спартанців запалює наші серця любов'ю до України й дасть сили захистити її в нинішній складний час.

Герої-крутянці зуміли тоді зупинити добре екіпіровану чисельну армію Муравйова. Герої Крут зуміли серед лав большевицької армії посіяти паніку. Але тодішнє керівництво української держави змарнували свої можливості. Вони деморалізували дух української армії, і це призвело до того, що їм підпорядковувалися всього лише невелика кількість солдат".

Перед початком маршу виступив також народний артист України, заступник Голови ВО "Свобода" Богдан Бенюк, який наголосив: "Зараз, у ці хвилини, якраз по всій Україні проходять марші. І ці смолоскипи, які палатимуть, починаючи з Європейської площі у Вінниці, будуть тим відблиском великої пам'яти. Вона повинна бути з нами кожного дня, кожної секунди. Бо ми українці, навчені уже тими речами, коли весь час попадаємо в блуд, в блуд наших керівників, в блуд неймовірних тих подій, які відбуваються в історії нашої держави. І тих 99 років, коли ми поглянемо на хлопців, які стояли та підійшли до Крут й оберігали нашу державність. І сьогоднішні часи. Дуже важлива є паралель, але найважливіше мабуть те, що ми повинні пам'ятати це. Бо ті люди, які поклали й покладають нині свої душі за Україну, за нашу незалежність, потребують нашої молитви. І сьогодні ввечері, коли ми будемо лягати спати, маємо обов'язково згадати їх.

Так, ми зараз проходимо великі випробування. Не менші випробування 100 років тому проходили ті, хто жили у той час. Не менші випробування відбувалися в 30, 40, 50-і роки, і ми це все прекрасно знаємо.

Хай сьогодні ці вогники запаляться у велике світло надії. Надії на те, що наша держава буде, що у нас будуть при державній владі українці. Що ми будемо шанувати себе, своїх батьків, свою мову загнану й будем знати та оберігати її".

Світлини: plus.google.com.

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"