ВО "Свобода"

ENG

20 грудня 2016
"Свобода" вимагає знайти причетних у розкраданні освітніх субвенцій на Вінниччині
"Свобода" вимагає знайти причетних у розкраданні освітніх субвенцій на Вінниччині

20 грудня 2016 року на черговій сесії Вінницької обласної ради депутати від ВО "Свобода" наполягали на заслуханні звіту директора департаменту освіти при Вінницькій ОДА щодо розкрадання коштів обласного б'юджету на придбання комп'ютерної техніки в школах Вінниччини.

Під час чергової сесії перед затвердженням обласного б'юджету на 2017 рік депутати-свободівці наполягали заслухати звіт директора департаменту освіти Вінницької ОДА Ігоря Івасюка. Депутати-свободівці хотіли дізнатися, на якому етапі перебуває службове розслідування робочої групи щодо закупівель за завищеними цінами комп'ютерної техніки шкільним закладам Хмільницького, Барського, Жмеринського, Чернівецького, Мурованокуриловецького, Томашпільського, Тростянецького та Тульчинського районів.

Валерій Скрипченко від імени всієї "Свободи" прокоментував: "Два місяці тому ми надіслали запити до райдержадміністрацій, щоби дізнатися, як витрачалися субвенції на місцях. З першої відповіді на запит від Жмеринської РДА стало очевидним, що закуповують техніку за завищеними цінами. Вирішивши пересвідчитись, що немає ніяких помилок по технічних характеристиках і цінах, особисто відвідали школи в райцентрах. Як виявилось, у Мурованих Курилівцях у магазині по сусідству з райдержадміністрацією ноутбук коштує удвічі дешевше від оплаченого з б'юджету. У Теплицькому районі ми попросили показати документи на купівлю комп'ютерної техніки в одній із шкіл. Директор через свою необачність показав нам комерційну пропозицію на ноутбук за 10 тис. грн.. і накладну на купівлю такого ж ноутбуку за 16 тис. грн. Різниця між пропозицією і фактично витраченими грошима є чималою.

Ця корупційна схема не змінювалася та залишилася від попередньої влади. Субвенцію на закупівлю комп'ютерної та оргтехніки здійснюється через конкретних підприємців. Координацію дій здійснює одна людина. На цьому етапі ми з'ясовуємо, хто це може бути. Саме цікаве, те що половину ноутбуків, за які заплатили з місцевого б'юджету, так і не доставлено до шкіл.

У одного з директорів шкіл я запитав: "Як же ви підписалися під цим актом?" А він мені каже, що не підписувався, а це зробив учитель інформатики. Той теж відмовився від свого підпису. Виявляється підписи на відомості про отримання сфальсифіковані. Тому поки ці ділки на посадах, за б'юджет 2017 року голосувати не можна".

Після виступу свободівця депутати підтримали пропозицію щодо звіту директора департаменту освіти при Вінницькій ОДА Ігоря Івасюка.

Відео: youtube.com.be.

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"