ВО "Свобода"

ENG

10 червня 2016
Олексій Фурман посприяв у організації вшанування на Вінниччині загиблих упівців
Олексій Фурман посприяв у організації вшанування на Вінниччині загиблих упівців

10 червня 2016 року голова Вінницької обласної "Свободи", депутат облради та приватний підприємець Олексій Фурман фінансово посприяв у поїздці студентів Вінницького державного педагогічного університету до села Микулинці Літинського району. Там спудеї вшанували бійців ОУН-УПА та командувача УПА-Південь Омеляна Грабця, які загинули в бою проти загонів НКВД 10 червня 1944 року.

"Свободівці роблять все можливе, щоби вшанувати борців за незалежність України. Дуже приємно, що з кожним роком все більше людей, особливо молоді, цікавляться цими подіями на теренах Вінниччини. Архівні дані підтверджують, що Вінниччина активно боролася не тільки проти гітлерівської Німеччини, але й проти комуністичної Росії", - зазначив свободівець Олексій Фурман.

Історична довідка: Омелян Грабець (псевдо "Батько") - полковник, командир групи УПА-Південь. Народився 1911 року в Новому Селі поблизу Чесанова Любачівського повіту на Холмщині (нині територія Польщі) в селянській родині. Навчався в гімназії в Перемишлі. Член "Пласту" та ОУН. Політичний в'язень польського концтабору Береза Картузька (1935-1936), студент у Празі (1936-1937). Ув'язнений поляками 1939-го. Учасник похідних груп ОУН 1941-го, керівник групи. Обласний провідник ОУН Рівненщини (1941-1942), Кам'янець-Подільщини (1942-1943), з 1941 - член Головного військового штабу ОУН, Провідник Генеральної округи ОУН на східноукраїнських землях. З 1943 року - командир групи УПА-Південь на ОСУЗ, організатор відділів УПА-Південь у Хмельницькій, Вінницькій областях. Загинув 10 червня 1944 року в селі Микулинці Літинського району Вінницької области в бою з чисельнішими військами НКВД (детальніше про командувача УПА-Південь Омеляна Грабця: old.svoboda.org.ua).

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"