ВО "Свобода"

ENG

8 грудня 2014
Олексій Фурман: "Доки "Свобода" діє на Вінниччині ‒ у краї не буде жодних так званих народних республік"
Олексій Фурман: "Доки "Свобода" діє на Вінниччині ‒ у краї не буде жодних так званих народних республік"

8 грудня 2014 року в залі засідань Вінницької обласної ради відбулася прес-конференція за участи голови Вінницької обласної організації ВО "Свобода" Олексія Фурмана, голови Вінницької обласної ради Сергія Свитка та депутатів обласної ради, присвячена подіям у місті 6‒7 грудня.

Перед початком прес-конференції невідомі особи повідомили, що дві комунальні установи ‒ Вінницька обласна рада та Вінницька міськрада ‒ заміновано. Вочевидь, це була цілеспрямована диверсія контрреволюціонерів, які намагалися завадити представникам Ради Майдану в присутності багатьох ЗМІ спростувати нісенітниці про "сепаратистів", "ВНР", "народного губернатора", "захоплення приміщення облради" тощо. Після повідомлення про мінування працівники, які звільнили приміщення, вирушили разом з б'юджетниками Вінниці та области, звезеними із смт. Крижопіль та инших населених пунктів, на "мітинг проти подій 6 грудня".

Ці дії Вінницької міськради та апарату ОДА обласна організація ВО "Свобода" вважає ганебними. Звезення б'юджетників на мітинги в підтримку влади, що є наслідуванням дій режиму Януковича, є неприпустимим. Більше того, вінницькі чиновники відвідували держустанови і переконували людей, що "у місті діють сепаратисти".

"Термін "народний губернатор" ‒ маніпуляція свідомістю людей через підконтрольні контрреволюціонерам ЗМІ. 7 грудня на вінницькому Майдані представники Ради Майдану, з якими ми були від початку подій Революції гідности, порекомендували мені стати кандидатом на посаду очільника ОДА. Це лише рекомендація представників громади, а рішення щодо призначення голови ОДА затверджує тільки Президент України. Втім, на моє глибоке переконання, майбутнім кандидатом на цю посаду буде представник пропрезидентської партії. Тож, чому я не відмовився? ‒ Тому, що "Свобода" не боїться відповідальности і завжди займає тільки державницьку позицію. Ми не боїмося брати на себе відповідальність у складний для країни час. Запевняю: доки "Свобода" діє на Вінниччині ‒ жодної "Вінницької народної республіки" тут не буде!" ‒ зазначив Олексій Фурман.

Своєю чергою, голова Вінницької обласної ради, представник Народного Руху України Сергій Свитко наголосив: колишні "регіонали" намагалися провести в області контрреволюцію, однак отримали гідний спротив громади.

"Окремі члени президії обласної ради, голова облдержадміністрації Анатолій Олійник вважали, що засідання сесії обласної ради має відбуватись у закритому режимі. Такі речі є неприпустимими, оскільки ми повертаємося до практики не тільки часів Януковича, а 1937-го року. Я попереджав, зокрема і керівництво правоохоронних органів области: якщо не пропустите громадян на засідання сесії ‒ це може спровокувати конфлікт.

Дії виконавчої гілки влади і провладної більшости викликали велике незадоволення мешканців области, що, на жаль, призвело в результаті до конфлікту. На мою думку, в обласній раді відбулася спроба контрреволюції, спроба перекреслити на Вінниччині усі досягнення Революції гідности. Але реваншу не вийшло ‒ територіяльна громада не дала заколотникам реалізувати їхні наміри. Мені дуже прикро, що до цього процесу був причетний голова Вінницької облдержадміністрації Анатолій Олійник. Є достатньо даних про те, що саме керівництво ОДА здійснювало координацію дій депутатських груп, фракцій і окремих депутатів, щоби вчинити заколот в облраді", ‒ прокоментував події 6 грудня голова Вінницької обласної ради Сергій Свитко.

Докладніше про події 6 та 7 грудня у Вінниці:

svoboda.org.ua

svoboda.org.ua

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"