ВО "Свобода"

ENG

13 листопада 2014
Олексій Фурман: Донецькому національному університету має бути присвоєно ім'я Василя Стуса
Олексій Фурман: Донецькому національному університету має бути присвоєно ім'я Василя Стуса

13 листопада 2014 року народний депутат України, голова Вінницької обласної організації ВО "Свобода" Олексій Фурман звернувся з листом до ректора Донецького національного університету Романа Гринюка з пропозицією розглянути і ухвалити рішення про присвоєння Донецькому національному університету імени Василя Стуса.

Як зазначено у зверненні свободівця, керівництво ДонНУ публічно демонструє свою державницьку, патріотичну позицію в питанні збереження неподільности і суверенітету української держави: "Враховуючи, що Донецький національний університет тимчасово перебуває у Вінниці та знайшов усебічну підтримку влади і територіяльної громади области й Вінниці, вважаємо за необхідне звернутися до Вас із пропозицією розглянути і ухвалити рішення про присвоєння Донецькому національному університету імени Василя Стуса".

"Група студентів та випускників Донецького національного університету ще 2008 року звернулася до ректора з проханням розглянути можливість надання навчальному закладу імени Василя Стуса, який закінчив філологічний факультет Донецького педагогічного інституту, який згодом став університетом. Зусиллями студентів було зібрано близько 600 підписів під відповідним зверненням. Переконаний, що громада Вінниччини вітатиме такий патріотичний крок керівництва Донецького національного університету, який засвідчуватиме пошану до українських національних цінностей, повагу до мешканців области. Присвоєння Донецькому національному університету імени Василя Стуса з метою вшанування його пам'яти буде актом відновлення історичної і національної справедливости, подолання тоталітарної спадщини СССР і символізуватиме обрання нового курсу навчального закладу на моральне та творче оновлення в умовах розбудови незалежної української держави", ‒ прокоментував звернення Олексій Фурман.

Нагадаємо, що одне з найавторитетніших українських періодичних друкованих видань, газета "День", спільно з "Острозьким клубом" виступила із закликом до громадськости підтримати цю ініціятиву в загальній підписній кампанії. Тисячі підписів з усього світу були розміщені на сайті газети "День". Серед підписантів були не тільки сучасні українські письменники, а й представники українського академічного світу з усіх континентів.

Довідка: Герой України, поет, перекладач, дисидент Василь Стус є уродженцем Вінниччини. Він народився у селі Рахнівка Гайсинського району Вінницької области. Життя і творчість Василя Стуса були тісно переплетені з Донбасом, де геніяльний український поет жив, працював і творив.

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"